Anasayfa Katalog İletişim
Morg - Anatomi
Morglar
Kadavra Taşıma Arabaları

Morglar

Morglar cenazelerin tanımlama ve gerekli belgelerin düzenlenmesi işlemlerinin yapıldığı zamanda ve aynı zamanda cenaze aracına yüklenmesine kadar geçen sürede muhafaza edilen genellikle hastane personeli tarafından yöneten bölümlerdir. 

Panel Tip Morg Ünitesi (Üçlü Önden Kapaklı)

Panel Tip Morg Ünitesi (Üçlü Önden Kapaklı) MPC 3010

Panel Tip Morg Ünitesi (İkili Önden Kapaklı)

Panel Tip Morg Ünitesi (İkili Önden Kapaklı) MPC 2010

Panel Tip Morg Ünitesi (İkili Yandan Kapaklı)

Panel Tip Morg Ünitesi (İkili Yandan Kapaklı) MPC 2011

Panel Tip Morg Ünitesi (Üçlü Yandan Kapaklı)

Panel Tip Morg Ünitesi (Üçlü Yandan Kapaklı) MPC 3011

Kadavra Saklama Havuzu

Kadavra Saklama Havuzu MKSH 2500

Hastane morgları genellikle sterilize edilebilir ve hijyenik malzemelerden yapılmıştır. Bölmeler özel olarak tasarlanmış soğuk hava depoları veya dolaplar içerebilir. Bu alanlarda hijyen ve güvenlik konularında sıkı standartlara uyulmak zorundadır. Morgların düzenli olarak temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi, cenazelerin doğru şekilde muhafaza edilmesi ve gerekli belgelerin doğru şekilde saklanması gibi kurallar oldukça önemlidir. 

Panel tip morg ünitesi adını içerisinde bulunan panellere (raflara) yerleştirilen cesetlerin düzenli bir şekilde saklanması için kullanılan düzenlemelerden almaktadır. Genellikle hastane morglarında, adli tıp merkezlerinde, cenaze evlerinde ve diğer benzer tesislerde kullanılan bu ünitelerin başlıca amacı, ölü bedenlerin düzenli bir şekilde saklanması, soğuk tutulması ve bozulmayı engellemektir.

Müşteri HizmetleriMixta Medikal

Merhaba!

Size yardımcı olmamı ister misiniz?

06:08